Tasarım Klinik Gülüşünü Özgür Bırak

Bu sitede kullanıcı deneyimini geliştirmek ve sitenin verimli çalışmasını sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için Çerez Politikamızı okuyun.

KABUL ET
PEDODONTİ

6 Ayda sürmeye başlayan ilk süt dişleri 2-2,5 yaşına kadar tamamlanır. 10 üst 10 alt olmak üzere 20 adet süt dişi bulunmaktadır.

PEDODONTİ

6 Ayda sürmeye başlayan ilk süt dişleri 2-2,5 yaşına kadar tamamlanır. 10 üst 10 alt olmak üzere 20 adet süt dişi bulunmaktadır.

Amacımız, süt dişleri sürmeye başladığı andan itibaren aileleri bilgilendirerek, tek bir diş bile olsa temizliğin başlaması gerektiğini anlatmakla başlar. 

2-6 yaş arası çocuklarda dişler tamamen süt dişleridir. İlk çıkan daimi dişler 6 yaş civarında en arkada çıktığından genellikle fark edilmez. Hatta fark edilse bile süt dişi zannedilebilir. Bu yaşlarda yılda en az bir kere hekim kontrolü ile var olan süt dişlerinin çürük oluşumunun engellenmesi, çürüklerin ilerlemeden tedavisi sağlanabilmekte, özel uygulamalarla ağız hijyeni korunabilmektedir.

6 yaşında daimi dişlerin sürmeye başlamasıyla karışık dişli dönem başlar. Bu dönemde de yılda en az 2 kez hekiminiz tarağından gerçekleştirilen kontrollerle karışık dişli dönemi de sorunsuz atlatabilirsiniz.

 

Zaten süt dişleri düşecek, çürük/iltihap/ağrı ne olursa olsun çekelim, altından diş gelmiyor mu?

Süt dişlerinin erken çekilmesi, altından gelen daimi dişlerin sürme aşamasında olması gerektiği yere ulaşamadığından sürememesine, yer darlığına, çapraşıklıklara sebep olabilir. Tedavisi için geç kalınmış ve mecburi bir çekim ihtiyacı olan süt dişlerine, çekim sonrası özel apareyler yerleştirilerek bu alanların korunmasını hedefleriz. Alttaki dişin sürmesi sonrası bu apareyler işlevini yitirir.

Çocuk diş hekimliğinde temel amacımız, mümkün olan en erken yaşta çocuğunuzla tanışıp bir bağ kurabilmek, oluşması muhtemel çürüklerin ve tüm rahatsızlıkların oluşumunu önlemek ve daimi dişli döneme geçişte sorun oluşturabilecek durumları önceden düzenlemektir. Sağlıklı bir ağız süt dişlerinin sağlığıyla başlar.

Randevu Al

Sağlıklı gülüşler için randevunuz hazır.